Wyjątkowy wtorek

2023-11-21

Klasy starsze postanowiły spędzić dzisiejszy dzień w Gdańsku. Podróż rozpoczęła się już o 5.38! Jednak wrażenia z pobytu w mieście słynącym z bursztynu wynagrodziły poranne wstawanie. Portowe miasto przywitało nas słońcem, które sprawiło, że spacer wśród kamienic, pomników i innych zabytków był niezwykle przyjemny. Udało nam się zobaczyć m. in. Dworzec PKP Gdańsk Główny, Złotą Bramę, Długi Targ, pomnik Neptuna, Dwór Artusa, Wyspę Spichrzów. Ostatnim punktem było Muzeum II Wojny Światowej, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.