Koło melomana

Zajęcia polegają na słuchaniu, śpiewaniu i analizowaniu różnego rodzaju muzyki: klasycznej, współczesnej, popularnej, dziecięcej i musicalowej.

Zajęcia mają na celu: rozbudzanie pozytywnego stosunku do muzyki, wrażliwości artystycznej i emocjonalnej, rozwijanie uzdolnień muzycznych i zainteresowania muzyką.

Koło kulinarne

Fantastyczna okazja do poznawania nowych składników, smaków i potraw, rozwijania swoich zainteresowań kulinarnych, szlifowanie umiejętności krojenia, siekania, mieszania, samodzielnego przygotowania posiłków i deserów a także radość z próbowania i dzielenia się z bliskimi tym, co uczestnicy samodzielnie przygotowali.

Koło „Robótki ręczne”

Wyciągnijcie szydełka, igły, nici, wełnę, mulinę i zapiszcie się na koło robótek ręcznych! Zajęcia, które nie tylko uczą szydełkowania, haftowania i szycia, ale także świetnie rozwijają sprawność rąk i dają mnóstwo satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac.

Koło kreatywne

Jeśli lubisz robić coś z niczego, nie możesz się zdecydować, czy wolisz malować, lepić, szyć czy piec, możesz spróbować swoich sił na kole kreatywnym. W ruch idą: papier, plastelina, sznurki, wstążki a nawet ciasto piernikowe☺ Gwarantujemy różnorodność form, kształtów, kolorów i smaków oraz dobrą zabawę.

Koło „Mały Pitagoras”…

czyli matematyka w działaniu i w zabawie dla najmłodszych. Konstruowanie gier liczbowych, projektowanie planszówek, wykorzystywanie układanek logicznych i rozwiązywanie zagadek liczbowych. Praca w formie indywidualnej i grupowej.

Koło informatyczne

Na zajęciach uczniowie poznają tajniki obsługi komputera, zapoznają się z ciekawymi programami komputerowymi i rozwijają umiejętność wyszukiwania potrzebnych informacji w sieci. To co najbardziej podoba się naszym uczniom to nauka podstaw programowania z wykorzystaniem scribotów i ozobotów – małych robocików, które ożywają za sprawą kodowanych instrukcji.

Koło „Rzeźby”

Pod czujnym okiem wspaniałego plastyka dzieci tworzą małe, gliniane cudeńka. Zajęcia rozwijające zdolności twórcze: wyobraźnię i kreatywność, uwrażliwiające na piękno, pozwalające dostrzec szczegóły różnych przedmiotów, poddając je wnikliwej analizie. Jest to też przyjemny sposób na doskonalenie sprawności dłoni.

Koło „3D” i robotyki

Najnowsze zdobycze technologiczne, zakupione dzięki środkom z programów „Laboratoria Przyszłości” oraz “Aktywna tablica”: drukarka 3D wraz z oprogramowaniem, „Ozoboty” do nauki programowania, okulary VR, długopisy 3D są podstawą pracy na tych zajęciach. Udział w nich jest niesamowitym przeżyciem i nieopisaną frajdą dla uczniów w każdym wieku.

koła zainteresowań

Szkolny Klub Sportowy (SKS)

Zajęcia sportowe na hali przy ul. Żabie Oczko, dla uczniów klas IV – VIII. Odbywają się popołudniami. Ich celem jest doskonalenie umiejętności gry w piłkę nożną, koszykówkę lub siatkówkę oraz przygotowywanie zawodników do udziału w zawodach sportowych.

koła zainteresowań

Koło “Gry i zabawy sportowe”

Zabawy organizowane podczas zajęć na świetlicy, skierowane do młodszych dzieci, zamieniają przypadkową aktywność w ruch rozwijający sprawność, skoczność, orientację i spostrzegawczość a także uczą zasad i podstaw gry w: siatkówkę, koszykówkę badmintona, tenisa stołowego i piłkę nożną.

Koło teatralne

Podczas zajęć teatralnych ćwiczymy ruch sceniczny, uczymy się zapamiętywać sekwencje gestów i słów. Pracujemy nad dykcją i interpretacją głosową tekstów. Czasami szepczemy, czasami krzyczymy. Odgrywamy różne scenki i wchodzimy w role. Przede wszystkim przełamujemy tremę i oswajamy się z wystąpieniami publicznymi.