Straż, nie tylko pożarna

2023-02-28

W ostatnim dniu lutego klasa IVa wybrała się do Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej. Podczas wizyty w najstarszej stołecznej strażnicy uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym pokazie multimedialnym oraz z zaciekawieniem przyglądali się symulacjom akcji ratowniczych z udziałem strażaków. I tu pojawiło się zaskoczenie, bo praca strażaków to nie tylko gaszenie pożarów, ale również nurkowanie, akcje ratunkowe na drogach i na wysokości a także zabezpieczanie szkodliwych substancji chemicznych. Wszyscy byli pod wrażeniem.