Antarktyda bez tajemnic

2023-03-08

W ramach projektu „Poznajemy zawody naszych rodziców”, klasy 0-3 spotkały się z p.Wojciechem Majewskim – profesorem nauk ścisłych i przyrodniczych PAN, tatą Macieja i Marysi. Nasz gość opowiedział uczniom o swojej badawczej wyprawie na Antarktydę. Opowieść ilustrowana była licznymi zdjęciami oraz fragmentami filmów, stanowiących kronikę pobytu na biegunie i pracy na stacji polarnej. Pan Wojciech podzielił się z nami swoją fascynacją żyjącymi tam zwierzętami: pingwinami, słoniami morskimi, fokami, ptakami i wielorybami. Z barwnej relacji dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądały przygotowania do wyprawy, stacja polarna, czym zajmują się naukowcy i z jakimi wyzwaniami musza mierzyć się każdego dnia, aby wykonać swoją pracę. Dziękujemy 👍

Rekrutacja

Rozpoczęła się rekrutacja uczniów
na rok szkolny 2024/2025.

Dowiedz się więcej
szkoła

Szukasz szkoły
dla twojego dziecka?

Szukasz szkoły, która kompleksowo zajmie się Twoim dzieckiem, oraz zapewni mu optymalny i harmonijny rozwój, z poszanowaniem jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań, rozwijającej kompetencje społeczne i umiejętności praktycznego myślenia, kształtującej uniwersalne postawy, utrwalającej właściwe wzorce, gdzie dziecko czuje się bezpieczne, wartościowe i szanowane? 

Zapraszamy!