Wycieczka klas 0-III do Zamku Królewskiego

17 maja uczniowie klas 0-III pojechali do Zamku Królewskiego w Warszawie na cykl lekcji muzealnych. Najmłodsi (kl. 0-I) brali udział w poszukiwaniach ulubionego królewskiego psa Kiopka. Kiedy wreszcie pies został odnaleziony, uczniowie dowiedzieli się o jego psotach i figlach. Podczas zabawy zwiedzano komnaty zamku. Klasy II dowiedziały się o pracy pazia w służbie króla, dawnej szkole, przedmiotach nauczania, a na koniec odbyła się lekcja tańca dworskiego – menueta. Trzecioklasiści spotkali się z mistrzem Bernardo Belloto zwanym Canalettem, który opowiedział o swoim życiu i pracy. Rozpoznawano obrazy malarza i oglądano świat przez urządzenie – camera obscura. Po zwiedzaniu zamku wszyscy udali się na Stare Miasto na pyszne lody.