Wycieczka do fabryki samolotów

30 listopada klasy I-III wybrały się na wycieczkę do warszawskiej fabryki samolotów przy PZL-u w Warszawie.

Zwiedzali olbrzymie hale, w których pracownicy składają samoloty… od małej blaszki. Wszyscy byli pod wrażeniem, że w ten sposób powstają podniebne ,,olbrzymy”.

W fabryce oprócz tego, że powstają samoloty na rynek polski i zagraniczny to również serwisowane są te, które potrzebują napraw. W hali serwisowej zobaczyć można było olbrzymie wojskowe samoloty Casa.

Przewodnicy opowiadali dzieciom o tym jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. W niektórych halach było bardzo głośno… prawie jak na przerwie w naszej szkole 🙂  W niektórych miejscach za to zachować należało maksymalną ciszę, bowiem pracownicy wykonywali w nich bardzo precyzyjne działania, które wymagały maksimum skupienia.

Wyczieczka wszystkim się bardzo podobała. Zachwycająca była możliwość obcowania na wyciągnięcie ręki z ,,gigantami przestworzy”

Scroll Up