Włączamy historię!

BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii XX wieku. Jest okazją do tego, aby raz jeszcze przypomnieć o osobach, które brały udział w walkach z okupantem podczas II Wojny Światowej i które, czasem mimowolnie, stawały się bohaterami i wzorami do naśladowania.

W ramach akcji nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli „niebajkę” o Powstaniu Warszawskim i wykonali piękne prace plastyczne – plakaty o tematyce patriotycznej. Uczniowie klas IV-VI wysłuchali poruszającej historii chłopca o pseudonimie „Mały” – dwunastoletniego harcerza, posłańca z czasów Powstania Warszawskiego, a ich zadaniem było chronologiczne uporządkowanie wydarzeń ze słuchowiska. Młodzież z klas VII-VIII wzięła udział w wirtualnej lekcji „Co za historia”, prowadzonej przez Arkadiusza Patera, a następnie wykonała w grupach infografiki przybliżające tematy związane z Powstaniem.

Wszystkie lekcje wspaniale przygotowała i z zaangażowaniem przeprowadziła pani Beata Rudzka.