Tajemnice krainy lodu

Georgia Południowa – brytyjska wyspa leżąca na południowym Atlantyku. Do zeszłego tygodnia prawie żaden nasz uczeń nie wiedział o jej istnieniu. Wszystko zmieniło się wraz z wizytą pana Wojciecha Majewskiego, który zechciał przybliżyć dzieciom z klas IV i V historię i charakterystykę wyspy. Opowiedział o jej klimacie, ukształtowaniu terenu, florze i faunie oraz o pracy naukowców z Polskiej Stacji Badawczej. Pokazał również wiele ciekawych zdjęć przedstawiających zwierzęta, stację wielorybniczą i krajobrazy tak różne od tych, które widzimy na co dzień. Kilka z nich prezentujemy poniżej. 

Opuszczone zabudowania stacji wielorybniczej Stromness, fot. W. Majewski
Grupa pingwinów królewskich przed stacją badawczą na King Edward Point,
fot. W. Majewski
Lodowiec Nordenskjolda jest jednym z największych na Georgii Południowej,
fot. W. Majewski
Scroll Up