Sukces naszego ucznia w Pucharze Polski w karate

Puchar Polski Dzieci to najważniejszy start w sezonie. Nie ma dla dzieci zawodów wyższej rangi.

W tym roku Puchar Polski Dzieci odbywał się w Łodzi w Atlas Arenie. Startowało ponad 1100 zawodników z całego kraju.

Nasz klub  (Karate Klub Pruszków) reprezentowała kadra składająca się z 18 dzieci, w której jest zarówno Leon jak i Zosia.

Niestety Zosi tym razem nie udało się wywalczyć trofea, ale ona ma przed sobą jeszcze dwa takie starty w latach przyszłych. Dla Leona był to ostatnie zawody w Pucharze Polski gdyż za rok będzie już w starszej grupie wiekowej i wówczas wyjedzie na Mistrzostwa Polski.

Leon wywalczył 3 miejsce w Kata drużynowym. Drużyna składa się z trzech zawodników. Leon Koczeski, Łukasz Marlęga i Adam Wilczyński. Trenują razem już 4 lata. Wreszcie przyszedł sukces.

Prologiem do tego startu były Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego, które odbyły się tydzień wcześniej. Leon wraz z kolegami wywalczył również w Kata drużynowym Mistrzostwo Województwa oraz w konkurencji Enbu z Adamem Wilczyńskim 3 miejsce.

Magdalena Koczeska

MW 1 MW 2 MW 3 MW 5 MW 6 MW 7 MW 9 Puchar Polski 1 Puchar Polski 2 Puchar Polski 3 Puchar Polski 5 Puchar Polski 8

Scroll Up