Piątoklasiści nie tylko w Wedlu!

16 maja 5 klasa wzięła udział w terenowej lekcji języka polskiego w Warszawie. Na trasie Świętokrzyska-Tamka-Krakowskie Przedmieście uczniowie zmierzyli się z dwunastoma niełatwymi zadaniami. Musieli wykazać się znajomością warszawskich legend, greckiej mitologii, gramatyki, umiejętnością interpretacji wierszy oraz sztuką argumentacji. Na koniec trudy dnia odłożone zostały w pijalni czekolady E. Wedel.

Uczestnicy wycieczki tak oto podsumowali zajęcia:

Basia: Było spoko.

Oliwier: Wycieczka była ciekawa, bo dużo się dowiedziałem. Na pewno się zmęczyłem.

Piotr: Było fajnie. Zadania były… Fajnie było w Wedlu. No, ale też się dowiedziałem, które miejsca w Polsce wzięły swoją nazwę od św. KRZYŻA.

Maja: Chciałabym, żeby było więcej takich wyjazdów.

Antonia: I było smacznie.

 

Scroll Up