Nie tylko Wojtek chciał zostać strażakiem…

W środę, 5 czerwca gościliśmy w naszych murach pana Adama Krasuskiego, tatę Huberta  – Podpułkownika Zawodowej Straży Pożarnej.  Nie wszyscy wiedzieliśmy, że strażacy mają tak dużo obowiązków, a wśród nich są wspaniali informatycy, konstruktorzy i programiści.

Zobaczyliśmy symulację  ewakuacji w sali widowiskowej oraz robota skonstruowanego przez pana Adama. Taki robot lokalizuje ogień i  jego zasięg, prowadzi działania rozpoznawcze, pobiera próbki.

Dowiedzieliśmy się również, że nowoczesne wozy gaśnicze na lotnisku mogą pracować z wydajnością 6000 litrów wody na minutę (wielkość dużego basenu).

Mieliśmy szczęście przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając mundur i trzymając wąż strażacki.

Panie Admie, dziękujemy. Liczymy na to, wśród naszych uczniów znajdzie się ktoś, kto zostanie w przyszłości wspaniałym strażakiem,  takim jak Pan!

Do zobaczenia w przyszłym roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Uczniowie klasy Ia, Ib i „0”