Na dobrym torze

Kolarstwo torowe nie jest popularnym sportem. Częściej mówi się o dokonaniach reprezentacji Polski w piłce nożnej czy siatkówce. Tym bardziej ciekawe było spotkanie naszych uczniów z klas VI-VIII z Mateuszem Rudykiem – polskim kolarzem torowym, brązowym medalistą mistrzostw świata w sprincie indywidualnym, złotym medalistą w sprincie drużynowym na mistrzostwach Europy, olimpijczykiem z Tokio, oraz Rafałem Sarneckim – srebrnym medalistą mistrzostw Europy w sprincie drużynowym, złotym medalistą mistrzostw Polski, olimpijczykiem z Rio De Janeiro.
Nasi uczniowie mogli porozmawiać z kolarzami, obejrzeć rowery na których jeżdżą, wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących toru kolarskiego, ekwipunku zawodnika oraz treningów i przygotowań.
Z pewnością, po tym spotkaniu kolarze torowi będą mieli kilkunastu kibiców więcej.

Scroll Up